Při extrémním zatížení disku (vjetí do do nerovnosti při vysoké rychlosti či náraz do obrubníku) může dojít až k prasknutí disku. Chybějící části ráfku či praskliny umíme profesionálně dovařit. Svařujeme metodou TIG, která je nejvhodnější pro svařování hliníkových slitin.


Postup

Disk nejdříve opískujeme, abychom odstranili původní lak. Svařované místo dále vybrousíme a připravíme si tak čisté prostředí pro svar. Pomocí hořáku s wolframovou elektrodou zapálíme elektrický oblouk. Do roztaveného materiálu disku doplňujeme přídavný materiál – svařovací drát. Disponujeme širokou škálou svařovacích drátů, které se liší svým složením. Vždy používáme shodnou slitinu drátu se slitinou svařovaného disku. Za těchto podmínek se pod ochrannou atmosférou argonu svařované materiály dokonale spojí a vytvoří pevný a bezpečný svar. Svařený disk je vždy nutné zkontrolovat a srovnat viz. rovnání disků.

svařování metodou TIG

Galerie


Ceník

Pokud máte prasklý či poškozený disk – přivezte ho prosím k nám na dílnu. Individuálně prověříme typ poškození, vyhodnotíme zda je možné a bezpečné Váš disk svařit a následně stanovíme výslednou cenu.

orientační ceník:

druh poškozenícena
prasklý zadní lem (ráfek) disku500 Kč
hluboký defekt na předním lemu (ráfku) např. od obrubníku – lokálně400 Kč
hluboké defekty na předním lemu (ráfku) např. od obrubníku – po celém obvodu diskuaž 1500 Kč

u nás nelze platit platební kartou

Přejít nahoru