Linkování

Linkování je malířská technika, pomocí které nanášíme tenký proužek barvy nejčastěji na lem již zrenovovaného disku. Používáme speciální tekutou barvu v základních odstínech jako např. červená, bílá, černá, modrá, žlutá, zelená, zlatá, stříbrná atd. Nabízíme vyhotovení linek v šířkách 2 mm, 4 mm a 6 mm.
Cena služby 100 Kč/linku.

Broušení dosedacích ploch disku

Nabízíme finální vybroušení dosedací plochy disku (plocha + středící průměr).
Jedná se o rovnoměrné strojní zbroušení vrstvy práškové barvy na dosedací ploše disku, čímž docílíme hladkého a dokonale rovného povrchu. Druhým krokem je vybroušení barvy z vnitřního válcového (středícího) průměru v náboji disku. Broušení dosedacích ploch doporučujeme provést vždy před vyvažováním disku s pneumatikou! Takto ošetřené dosedací plochy zaručí bezproblémové nasazení disku na náboj kola automobilu.
Cena služby 50 Kč/disk.

Dovolujeme si zde upozornit na nesprávný postup, se kterým se v praxi běžně setkáváme:
Disk se zalakovanými/nevybroušenými dosedacími plochami se v pneuservisu upíná na vyvažovačku a vyvažuje se takto s pneumatikou. Poté se mechanik pokouší nasadit kolo na náboj automobilu. Pokud z důvodu vrstvy barvy nasadit na náboj nelze, přistoupí k ručnímu vybroušení dosedacích ploch na vyváženém disku. Ihned po vybroušení nasazuje kolo na automobil, čímž se dopouští chyby – broušením totiž změnil geometrii disku a ten tak není správně vyvážený!
V tomto případě by mělo dojít k opětovnému převyvážení kola po broušení a před nasazením na automobil.

Z tohoto důvodu doporučujeme předejít možnému vzniku chyby a broušení dosedacích ploch na disku provést ještě před tím, než se bude na disk nazouvat pneumatika a než se začne s procesem vyvažování.

Přejít nahoru